Tr. Bir 19th, 2024
ElektrikaiElektrikai

Elektrikai dirba Vilniuje ir aplinkiniuose rajonuose

Elektros darbus geriausia patikėti elektros darbų specialistams, kurie yra išlaikę bent VK ir yra tos srities specialistai-profesionalai. Elektros srovė žmogų gali sužaloti arba būti mirtina, nes žmogaus kūnas yra elektros laidininkas.

Elektrikai visada paaiškins

Elektros traumas gali sukelti:

  • žema įtampa (nuo 60 iki 1000 V, dažniausiai 220 ar 360 V),
  • aukšta įtampa (daugiau kaip 1000 V),
  • žaibas,
  • Voltos lankas.

Dažnai nuo šios rūšies traumų nukenčia maži vaikai, paaugliai ir darbingo amžiaus žmonės. Elektros srovės sukeliami pažeidimai ir klinika gali būti labai įvairi – nuo nežymių sveikatos sutrikimų, kai nereikia didesnės medicinos pagalbos, iki gyvybei grėsmingų būklių. Visame pasaulyje nuo žaibo kasmet sunkius sužalojimus patiria daugybė žmonių, apie 20–30 proc. patyrusių tokias traumas žmonių miršta, sergamumas ir nuolatinės traumos pasekmės išlieka 74 proc. išgyvenusiųjų. Pagrindinė mirties nuo elektros traumų sukelto pažeidimo priežastis – širdies sustojimas ir kvėpavimo išnykimas, todėl patyrusiems šias traumas žmonėms ypač svarbi tinkama skubi medicinos pagalba.
Vėliau dėl elektros sukeltų nudegimų, giliųjų audinių, organų pažeidimo, besivystančių antrinių sisteminių sutrikimų nukentėjusiajam gali būti reikalinga intensyvioji terapija, skubus, o neretai daugiaetapis chirurginis gydymas, todėl ypač aktuali elektros traumų profilaktika, kuri padėtų sumažinti vaikų ir darbingo amžiaus žmonių traumatizmą.

Svarbiausia – suvokti elektros keliamą pavojų ir jo išvengti. Visus elektros instaliacijos darbus turi atlikti tik specializuotos įmonės arba profesionalai, turintys leidimą šiems darbams ir gerai išmanantys elektrosaugos reikalavimus.

Elektrikai primena:

  • Svarbu ne tik saugiai atlikti darbus, bet ir užtikrinti, kad įrengtas tinklas būtų saugus ir ateityje;
  • Nederėtų patiems taisyti elektros prietaisų, tiesti elektros kabelių ar laidų. Net jei esate tokius darbus atlikę anksčiau, nelaimė gali nutikti dėl netyčinės klaidos;
  • Prisiminkite, kad nutrūkus laidui ar pažeidus laido izoliaciją, pažeistos vietos negalima tik apvynioti izoliacine juostele. Pavojų gali kelti ant atviro laido patekusios dulkės ar vanduo. Nutrūkusius laidus taisyti turi tik profesionalūs elektrikai;
  • Kreiptis pagalbos į specialistą rekomenduojame ir tuomet, kai reikia prijungti elektros prietaisus (elektrines virykles, indaploves, skalbimo mašinas, vandens šildytuvus ir pan.)

By Elektrikas

Elektrikas. Elektros montavimo ir remonto darbai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *