Kt. Kov 28th, 2024

Elektros generatorius

Elektros generatorius naudingas ir praktiškas įrenginys

Elektros generatorius – nenutrūkstančios elektros energijos garantas. Tai be galo naudingas ir praktiškas įrenginys, kurio dėka, galima tiekti elektros energiją, kad ir kur bebūtumėte. Generatorius labai naudingas tuomet, kai namuose dingsta elektros tiekimas, taip pat išvykus į gamtą ar keliones, kuriose būtina turėti elektros energijos. Toks įrenginys gali padėti veikti kietiems įrenginiams, pavyzdžiui, kemperiui, pripučiamam, vaikiškam batutui.
Generatoriai plačiai naudojami statybvietėse ir padeda veikti daugybei įrenginių bei prietaisų. Tad, vienareikšmiškai, tai labai svarbūs, naudingi ir praktiški prietaisai. Tačiau, generatoriai gali būti skirtingi, jie skiriasi savo tipais, galia bei kitomis ypatybėmis. Na, o ypač populiarūs, efektyvus ir labai plačiai naudojami yra inverteriniai generatoriai. Nešiojamas, inverterinis generatorius suteikia stabilią elektros energiją ir visai nesvarbu, ar ją naudosite stovyklavietės apšvietimui, ar elektros tiekimui namams, kai šie jo netenka.
Lyginant su tradiciniais generatoriais, inverteriniai yra lengvesni, veikia tyliau bei yra efektyvūs, siekiant suteikti „nešiojamą“ elektros energiją.

Šiame straipsnyje sužinosite informaciją, kurią naudinga žinoti apie inverterinius generatorius.

Kas yra inverterinis generatorius ir kaip jis veikia?

Inverterinis generatorius yra nešiojamas elektros energijos šaltinis, savo pavadinimą gavęs dėl naudojamos inverterinės technologijos. Ši technologija pasižymi tuo, kad perjungia srovę iš kintamosios (AC) į nuolatinę (DC) ir tada atgal į kintamąją. Šis procesas reiškia, kad inverterinis generatorius gamina ir suteikia švarų, pastovų ir stabilų energijos srautą, kuris naudojamas įrenginiams, jautriems prietaisams ir įrankiams.

Tiesa, inverterinis generatorius nesuteikia tiek daug energijos, kaip standartiniai, kitų tipų generatoriai. Tačiau jų teikiama energija yra pastovi ir nesugadins net ir jautriausių elektronikos prietaisų. Šie generatoriai veikia tyliai, pasižymi ekonomiškumu. Veikimui naudoja benziną arba propaną. Dėl inverterinio generatoriaus variklio, kuris veikia atsižvelgdamas į elektros energijos poreikius, toks generatorius sunaudoja kur kas mažiau kuro. Tai reiškia, kad to paties kuro gali užtekti ilgesniam laikui nei naudojantis kitų tipų generatoriais. Na, o dėl nedidelio jų dydžio, šiuos generatorius labai patogu transportuoti, pasiimti į keliones. Jie neužims daug vietos, bus lengvai perkeliami iš vienos vietos į kitą.

Galingumas

Inverterinis generatorius suteikia limituotą kiekį energijos. Taip yra todėl, kad jis yra mažesnis, labiau nešiojamas ir sukurtas siekiant ekonomiškumo. Galima rasti generatorių, kurie suteikia 2000–3500 W energijos. Tačiau yra ir efektyvesnių, ir galingesnių, galinčių suteikti net iki 4000 W energijos, kurios užteks kelioms valandoms. Renkantis inverterinį generatorių, labai svarbu atsižvelgti į jo galingumą. Jis turėtų patenkinti visus jūsų poreikius, be to, jo negali perkrauti įrenginiais, tad tai yra labai svarbu. Rinkdamiesi inverterinį generatorių apgalvokite, kokiems įrenginiams ir tikslams jį naudosite. Apskaičiuokite bendrą įrenginių galingumą, kuriuos prie generatoriaus prijungsite vienu metu, ir generatorių rinkitės pagal tai.

Inverterinis ar standartinis generatorius?

Nors abiejų tipų generatoriai atlieka panašią funkciją – suteikia elektros energijos šaltinį, šie įrenginiai skiriasi. Pirmiausia, inverteriniai generatoriai keičia kintamąją srovę į nuolatinę, o energija yra perduodama gryna sinusine banga, kurios reikia norint, kad veiktų įvairūs namų apyvokos, elektronikos prietaisai. O standartiniai generatoriai taip neveikia, tad, prijungdami prie tokio generatoriaus jautrius elektronikos prietaisus, rizikuojate juos sugadinti. Nors standartiniai generatoriai yra galingesni ir gali suteikti didesnį kiekį energijos ilgesniam laikui, jie yra didesni ir sunkesni.

Inverteriniai generatoriai nėra tokie galingi, bet puikiai telpa į automobilio bagažinę, neužima daug vietos ir yra gana lengvi. Na, o kadangi nėra tokie galingi, jie ir veikia tyliau. Standartiniai generatoriai gali būti itin triukšmingi, skleisti net iki 80 decibelų garsą, tad išvykus poilsiauti toks triukšmas gali trukdyti ne tik jums, bet ir aplinkiniams. Tokiu atveju inverteriniai generatoriai yra kur kas praktiškesni ir tinkamesni.

Rinkdamiesi generatorių turėtumėte apsvarstyti, ar jums reikalingas triukšmingas, sunkus ir didelis, bet galingesnis, ar mažas, lengvas ir tylus, tačiau suteikiantis mažiau, bet švarios energijos generatorius. Viskas priklauso nuo jūsų poreikių bei įrenginių, kuriuos jungsite prie generatoriaus.